Jaki kołowrotek wędkarski wybrać

Wybór odpowiedniego kołowrotka wędkarskiego do wędki jest  bardzo ważny dla naszych przyszłych połowów i pogoni za rybą życia. Kołowrotek w wędce to bardzo ważny element, nawet jeden z najważniejszych jej elementów, to od kołowrotka zależy czy zacięcie ryby i jej wyholowanie przyniesie rybę. W kołowrotkach wędkarskich duże znaczenie ma wiele cech, o tym jaki kołowrotek powinniśmy wybrać przedstawimy w poniższym artykule.

Jaki kołowrotek wędkarski powinniśmy wybrać – zacznijmy od tego że każdy kołowrotek który ma być przydatny wędkarzowi musi mieć odpowiednią ilość obrotów szpuli podczas zwijania. W tym wszystkim chodzi o prędkość zwijania żyłki czy też plecionki. Czym więcej obrotów szpuli żyłki/plecionki na jeden obrót korbą to lepiej dla wędkarza bo będzie mniej zwijał. Kołowrotki z dobrej klasy rynkowej  powinny mieć minimum 5 obrotów szpulki na jeden obrót korbką kołowrotka wędkarskiego. To zapewni nam szybkie zwijanie żyłki i odpowiednią reakcję na branie ryby.

Szybkość zwijania ma zasadnicze znaczenie co do naprężenia żyłki podczas holowania złapanej ryby. Ryba złapana na przynętę to jeszcze nie ryba złowiona, tutaj pomaga nam dobry kołowrotek.

Każdy kołowrotek powinien mieć także blokadę rozwijania żyłki a także moc jej hamowania podczas rozwijania. Zazwyczaj jest to rozwiązane nakrętką szpuli lub klawiszem spustowym. Korbka kołowrotka powinna być na tyle duża aby ułatwiała nam ściągnie żyłki i była wygodna. Kołowrotek w stanie blokady wydaje głosy przeskakiwania zapadek, w stanie wolnego wyciągu brak hałasów – to także ważne aby nas informować jak ustawiony jest w danej chwili kołowrotek.

Kołowrotek musi być tak skonstruowany aby nie było możliwości wciągnięcia żyłki pod szpulkę podczas używania. Jest to ważne gdyż na rybach nie ma czasu na rozbieranie i naprawę czy rozplątywanie zaplątanej żyłki. Zatrzask kołowrotka na żyłkę powinien działać płynnie i co więcej sam się zatrzaskiwać od kręcenia korbką kołowrotka bez żadnych oporów.

Poza tym warto przyjrzeć się kołowrotkom z czego są wykonane, jeśli są z tworzywa to nie jest dobrze gdyż nie będą trwałe. Jeśli z stali także nie jest to dobre rozwiązanie gdyż są ciężkie i po długim kontakcie z wilgocią o która nie trudno na rybach metal zacznie się utleniać, rdzewieć. Najlepsze rozwiązanie to metale nierdzewiejące. Zapraszam do następnych artykułów.

Jaki kołowrotek do wędki wybrać – Jaki kołowrotek do wędki jest najlepszy
Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami - telefon 721-087-433 e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Jesteśmy w stanie zaproponować Państwu najlepsze kołowrotki wędkarskie , najtańsze kołowrotki, wyczynowe kołowrotki - a mamy ich ponad 600 sztuk!

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Pro-Fishing Group - Hurtownia Wędkarska i sieć salonów wędkarskich
Hurtownia wędkarska, sklep wędkarski, internetowy sklep wędkarski, portal wędkarski
Okuma kołowrotki,Daiwa, Shimano, Mikado, Dragon, Okuma, Jaxon, Kamatsu, Konger, Robinson
Kołowrotki okuma, kołowrotki wędkarskie, kołowrotki, kołowrotek okuma, kołowrotek wędkarski, kołowrotek, okuma sprzęt wędkarski, okuma sklep